KALENDER CUTI UMUM 2016 DAN CUTI SEKOLAH MALAYSIA

KALENDER CUTI UMUM 2016 DAN CUTI SEKOLAH MALAYSIA  || Pejam celik dah masuk bulan september. Diatas ialah gambar untuk kalender cuti umum dan takwim tahun 2016 .

LAMPIRAN KALENDAR CUTI UMUM DAN SEKOLAH 2015

Untuk merancang percutian mahupun aktiviti lain perkara utama yang diperlukan adalah kalendar tahunan bagi mengetahui senarai cuti umum di Malaysia
Manakala untuk cuti persekolahan atau cuti semester perlu merujuk kepada takwim atau perincian persekolahan tahun 2016 mengikut penggal yang akan dikeluarkan pihak bahagian pengurusan sekolah harian Kementerian Pendidikan Malaysia

DateHolidayApplicable to
1 Jan (Fri)New YearAll except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Thu)Yang di-Pertuan BesarNegeri Sembilan only
Negeri Sembilan’s Birthday
18 Jan (Mon)Sultan of Kedah’s BirthdayKedah only
1 Feb (Mon)Federal Territory DayFederal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
TBCThaipusamKuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Kedah, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
8 Feb (Mon)Chinese New YearNational
9 Feb (Tue)Chinese New Year (2nd Day)National
4 Mar (Fri)Anniversary of InstallationTerengganu only
of Sultan of Terengganu
25 Mar (Fri)Good FridaySabah & Sarawak only
15 Apr (Fri)Declaration of Malacca asMalacca only
a Historical City
26 Apr (Tue)Sultan of Terengganu’s BirthdayTerengganu only
1 May (Sun)Labour DayNational
5 May (Thu)Israk & MikrajKedah, Negeri Sembilan & Perlis only
7 May (Sat)Hari Hol PahangPahang only
17 May (Tue)Raja Perlis’ BirthdayPerlis only
21 May (Sat)Vesak DayNational
30 May (Mon)Harvest FestivalSabah & Labuan only
31 May (Tue)Harvest FestivalSabah & Labuan only
1 Jun (Wed)Hari GawaiSarawak only
2 Jun (Thu)Hari GawaiSarawak only
4 Jun (Sat)Agong’s BirthdayNational
6 Jun (Mon)Awal Ramadan *Johor, Kedah & Malacca only
22 Jun (Wed)Nuzul Al-QuranKelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor ,Terengganu and Federal Territories (Kuala Lumpur, Putrajaya and Labuan) only
6 Jul (Wed)Hari Raya Puasa *National
7 Jul (Thu)Hari Raya Puasa *National
7 Jul (Thu)Georgetown World Heritage City DayPenang only
9 Jul (Sat)Penang Governor’s BirthdayPenang only
31 Aug (Wed)National DayNational
TBCSarawak Governor’s BirthdaySarawak only
12 Sep (Mon)Hari Raya Haji *National
13 Sep (Tue)Hari Raya Haji (2nd Day) *Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
16 Sep (Fri)Malaysia DayNational
TBCSabah Governor’s BirthdaySabah only
TBCMalacca Governor’s BirthdayMalacca only
2 Oct (Sun)Awal Muharram (Maal Hijrah)National
24 Oct (Mon)Sultan of Pahang’s BirthdayPahang only
30 Oct (Sun)Deepavali *National except Sarawak
11 Nov (Fri)Sultan of Kelantan’s BirthdayKelantan only
12 Nov (Sat)Sultan of Kelantan’s BirthdayKelantan only
TBCHari Hol Almarhum Sultan JohorJohor only
TBCSultan of Johor’s BirthdayJohor only
TBCSultan of Perak’s BirthdayPerak only
11 Dec (Sun)Sultan of Selangor’s BirthdaySelangor only
12 Dec (Mon)Prophet Muhammad’s BirthdayNational
(Maulidur Rasul)
25 Dec (Sun)ChristmasNational

3 ulasan

wah dah keluar kalender 2016..leh planning cuti ni hihih


EmoticonEmoticon